Obsah vybrané stránky

Judo

Zpět na předchozí stránku

MISTROVSTVÍ EUROREGIONU BESKYDY

9. března 2011, 23.27 - Za účasti 330 závodníků z 28 klubů bojovalo našich 58 borců.

Mistrovství Euroregionu Beskydy v JUDO se uskutečnilo ve Frýdku-Místku.

Hala střední školy průmyslové a dopravní ve Frýdku-Místku byla první březnový víkend místem setkání více než tří set judistů v mládežnických kategoriích, kteří zde bojovali o tituly Mistra Euroregionu Beskydy. Soutěž uspořádal SK JUDO Frýdek – Místek za finanční podpory Evropské unie z fondu Česko – Polské příhraniční spolupráce. Významnou měrou přispělo také město Frýdek-Místek, obec Dobrá a Raškovice, firma Bail sport Ostarava a LR Buksa & partner. Slavnostního zahájení se zhostila senátorka Eva Richtrová. Význam soutěže podtrhla účast všech Moravskoslezských klubů a vysokého počtu Poláků. Největší zastoupení měl pochopitelně pořádající klub, který zastupovali také borci z Raškovic. Také díky jim potvrdil roli favorita v soutěži klubů a v celkovém hodnocení  zvítězil s velkým rozdílem před dlouholetým rivalem Baníkem Ostrava. Třetí příčku obsadil spojený tým Brna. Čtvrté místo a „Bramborová medaile“ připadla na Polského partnera Europrojektu, Judo MOSiR Cieszyn. Vítěztví Frýdku-Místku bylo odrazem vynikající práce jednotlivců.

Výborný výkon předvedli především nejmladší benjamínci, kteří vybojovali celkem 29 medailových umístění. Naši vybojovali 11 zlatých, 8 stříbrných a 20 bronzových medailí. Raškovice se podíleli 11 medailemi, z toho 3 zlatými.

Hlavní trenérka klubu Pavla Prőllová: „Soutěž byla velmi dobře obsazená a všechny kluby přivezli ty nejlepší borce. Nejpočetnější konkurence byla především v kategorii nejmladších benjamínků. Proto mám velkou radost z úspěchu našich chlapců a děvčat, kteří potvrdili, že patří k nejlepším v kraji a pokud vydrží, čeká je světlá budoucnost. Kategorie nejmladších tvoří největší počet členské základny. Každý tak výrazný úspěch nám přivádí další zájemce o trénink juda. Na všech našich základnách probíhá nábor nepřetržitě v průběhu celého roku“.

Zlato a tituly vybojovali ve svých kategoriích benjamínci – Eliška a Karolína Kubíčkovi, Ondřej Sláma, Michal Dřízga, Vendula Mecová, Nikolas Hromják a Šimon Filipec. Mladší žáci – Ondřej Chlopčík a Patrik Kučák. Starší žáci – Václav Mališ a Marie Dužíková. Stříbro získali – Kamil Kisza, Marek Matyskiewicz, Matyáš Sehnal, Aleš Socha, Petra Lhoťanová a Anežka Svrčková. Bronz si odvezli – David Holeček, Radim Pavelek, Jakub Gajdůšek, Simona Gregušová, Marek Spilka, Adam Andruško, Kateřina Chovančíková, Ondřej Bartel, Robin Popov, Jakub Madzia, Martin Šebesta, Jan Blahuta, Viktorie Ondráčková, Matyáš Fusek, Jakub Čagala, Andrea Foldynová, David Picka, Petra Stachová, Dominik Polášek, Lucie Bílková. Z SK Město Frýdek-Místek vybojovali bronz Martin Jašúrek, Petr Lisník a Martina Milevová.