Další informace:

Obsah vybrané stránky

Judo

Zpět na předchozí stránku

Raškovičtí byli nejlepší. Mistrovství klubu se zúčastnila téměř stovka soutěžících.

15. dubna 2013, 14.04

Soutěž pořádaná pod patronací starosty obce Raškovic Jiřího Blahuty je zároveň mistrovstvím klubu pro všechny členy přípravky, benjamínky a žáky. Zástupci základen Frýdek-Místek, Dobrá a Raškovice se sešli již ve čtvrtém ročníku. Soutěž slavnostně zahájil pan starosta, který popřál všem sportovcům hodně úspěchů. Samotné souboje probíhaly  po důkladném rozlosování dle základny, věku, váhy a technické vyspělosti. Malý prostor tělocvičny byl zcela zaplněn soutěžícími, rodiči a přihlížejícími diváky, kteří hlasitě povzbuzovali a fandili. Bylo se na co dívat. Pěkné a statečné souboje předváděli nejmladší benjamínci. Některé žákovské zápasy byly opravdu těžké, dramatické a plné očekávání, nechyběly kvalitní techniky, kombinace a taktika. Vítězové si užili pocit radosti a poražení zklamání z prohry. Oboje patří ke každému soutěžení a přispívá to k formování zdravé osobnosti. Po ukončení všech bojů přišlo to nejdůležitější, ocenění vítězů kategorii jednotlivců. Soutěž je koncipována především jako motivace pro další poctivou práci a závodníci jsou rozděleni do skupinek po třech, aby tak mohli vybojovat každý svoji medaili. Oceněni tedy byli všichni účastníci. Závěrem bylo vyhlášeno vítězné družstvo. Všichni byli napjati a nikdo neznal výsledek předem. Výsledky jednotlivců byly velmi promíchané, proto se nedalo odhadnout, které družstvo nakonec zvítězí.

Doberská výprava se honosila titulem z loňského roku. Letos dorazila s nejmenším počtem soutěžících. 26. bojovníků, získalo 8 zlatých medailí, 70 bodů, to stačilo jen na třetí místo. (Doberská základna je stále nejúspěšnější v oficiálních soutěžích ČSJu.) Kapitánka družstva Nikola Šimková převzala od starosty pohár za 3. místo a dobroty pro svůj tým.  1. místo Šimková, Karásek, Kubíčková E, Hromják, Klika, Delmar, Gerda, Blahutová.

Frýdecko-Místečtí borci byli favoriti pro letošní rok. Titul v předchozích ročnících ještě nezískali. 40. bojovníků získalo 10 zlatých medailí a stejný počet bodů 70 jako doberští. I přes obrovské nasazení, zodpovědný přístup a touhu po titulu to na vítězství nestačilo. Kapitán družstva Dominik Polášek převzal pohár za druhé místo a dobroty pro celý tým. 1. místo   Vontor, AdámekJ, Adámek T, Adámek P, Sehnal M, Bjolek J, Bjolek M,Fusek O, Čajánek , Demeterová.

Po loňském zaváháni zabodoval kolektiv z Raškovic v počtu 29. závodníků měli před sebou opravdu nelehký úkol, porazit nejpočetnější základnu, nebo porazit loňské vítěze. Raškovičtí zapojili do těžkých bojů srdce. Domácí atmosféra je vyhecovala na maximum. Předvedli, že každý je porazitelný a vítěz není znám nikdy předem, společnými silami dokázali skoro nemožné. Vybojovali, doslova vydřeli 10 zlatých medailí a 84 bodů.

Ve čtvrtém ročníku soutěže zvítězili s velkým náskokem. Byli vyhlášeni jako MISTŘI klubu. Hrdý  pan starosta předal pohár a tašku s  dobrotami kapitánovi družstva Šimonovi Filipcovi, který spravedlivě rozdělil všechny dobroty mezi svůj tým. 1. místo Filipec, Filipcová, Gregušová, Švrčková, Mecová V, Kučák, Pavelek, Hampl, Silvestr, Slováček.

Děkujeme našim starším členům oddílu, kteří se úspěšně zhostili role rozhodčích a časomíry. Vedení klubu děkuje všem sportovcům za výborný výkon v maximálním nasazení. Významně hodnotíme odvahu nováčků, kteří překonali obavy a někdy také vlastní strach. Turnaje se zúčastnili nováčci, kteří nemají ještě ani kimono. Děkujeme organizátorům a asistentům za pomoc, která přispěla k hladkému průběhu turnaje. Děkujeme rodičům za zodpovědný přístup k účasti na námi pořádaných akcích. To bereme jako ocenění naší práce.

Poděkování patří také vedení obce a základní školy, ve které klub a školní kroužek působí a na jejíž prostory je odkázán.  Všem patří velké díky. Jste skvělí, jsme tady pro vás a vaše děti.

Stále jsou volná místa na letní rekreaci oddílu judo v Poličné u Valašského Meziříčí. Od 30. 6. 2013 do 10. 7. 2013. V uzavřeném areálu základní školy v těsné blízkosti řeky Bečvy, s možností výletů do okolní přírody. Kvalitní stezka pro in-line bruslení.  Zříceniny hradů a rozhledny, skalní město, Valašské muzeum a mnoho dalších zajímavostí k propátrání. Rekreace se mohou zúčastnit také děti, které nejsou členy klubu.