Obsah vybrané stránky

Judo

Třetího kola soutěže „O pohár starosty Raškovic“ se zúčastnilo 90 dětí.

19. dubna 2015, 12.55

Soutěž pořádaná pod patronací starosty obce Jiřího Blahuty je zároveň mistrovstvím klubu. Letos, je mistrovství rozděleno na 6 kol, kde výsledky jsou postupně sčítány. Účast, každého jednotlivce, z každé základny je velmi důležitá pro celkový výsledek kolektivu.     Zastoupení všech základen bylo velmi vyrovnané. Tým z Dobré 26 členů, podpořila je i samostatná skupina MŠ z Dobré v počtu 5. Dobráci dělají, co můžou, ale ani tentokrát to nestačilo, společně dosáhli počtu 50-ti bodů a třetího místa. Raškovice při účasti 28 závodníků získali 51 bodů a 2 místo, Frýdek Místek je ve vedení a získal v počtu 30- ti bojovníků 55 bodů. I tentokrát samotné souboje probíhaly  po důkladném rozlosování dle věku, váhy a technické vyspělosti. Bylo se na co dívat. Naši se postupně učí nebrat prohru nijak tragicky. Začínají chápat, že boje jsou zatím jen hra a není se čeho obávat. Pěkné a statečné souboje předváděli nejmladší mini benjamínci. Některé zápasy byly ostřejší, dramatické a plné očekávání, nechyběly ani kvalitní techniky. Trenéři všech základen sledovali, jak se jejich svěřenci lepší, jak technicky rostou a byli pyšní na svoji i jejich práci. Vítězové zažili pocit radosti, poražení zklamání z prohry. Oboje patří ke každému soutěžení a přispívá to k formování zdravé osobnosti. Turnaj proběhl bez zranění, slzičky téměř žádné. Po ukončení všech bojů přišlo to nejdůležitější, ocenění nejlepších, což byli všichni zúčastnění. Medaile a diplomy právem patřily všem zúčastněným, byly totiž vybojované. Po 1. kole vede základna Frýdek-Místek. Ve druhém kole zvítězila neskutečným nasazením a touhou po vítězství domácí základna z Raškovic. Ve třetím kole ve velmi vyrovnaném stavu vítězí opět základna Frýdku Místku. Další tři kola soutěže můžou přinést hodně změn a napínavých zážitků. Zatím se soutěže zúčastnilo celkem 116 borců, nejvyšší počet 9 bodů tj. 3x zlato získali:  Franek Eduard (FM). Tánia Silvestrová,  Jakub Gargoš oba Raškovice. Čtvrté kolo mistrovství nás čeká 6.6.2015. Těšíme se na stejný nebo větší zájem. Doufáme, že turnaj nikoho neodradil a bude pokračovat v cestě za vítězstvím.

Děkujeme našim starším členům oddílu, kteří se úspěšně zhostili pořadatelských aktivit.  Velmi si jejich zájmu vážíme.  Vrcholoví sportovci můžou být jen vyvolení, ale žít judem můžou všichni. Vedení klubu děkuje všem sportovcům za výborný výkon v maximálním nasazení. Významně hodnotíme odvahu nováčků, kteří překonali obavy a vlastní strach. Děkujeme organizátorům a asistentům za pomoc, která přispěla k hladkému průběhu turnaje. Děkujeme rodičům za zodpovědný přístup k účasti na námi pořádaných akcích. To bereme jako ocenění naší práce.  Nakonec chceme také poděkovat vedení obce a školy v Raškovicích za podporu, kterou našemu klubu a školnímu kroužku poskytují. Všem patří velké díky. Jste skvělí, jsme tady pro vás.

Soustředění výběru Moravy v Hranicích se zúčastnili také naši borci.

Ve dnech 2.4. - 4. 4. 2015 v Hranicích dostali šanci vybraní borci zúčastnit se speciálního soustředění výběru Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského kraje v kategorii žáků, doplněné dorostenci v přípravě před Evropským pohárem v Teplicích. Tréninková skupina byla 30 borců. Tréninky vedl trenér české reprezentace v juniorské kategorii Jíří  Štěpán. Z našeho klubu byli nominováni Simona Gregušová, Matěj Silvestr, Luděk a Karolína Kubíčkovi a Daniel Šimek. Pro zranění se nemohl zúčastnit Šimon Filipec. Pro všechny naše svěřence bylo toto soustředění další obrovskou zkušeností. Bylo mimořádně fyzicky i technicky náročné.  Na randori měli všichni možnost využít kvalitních sparingů. Slzička ukápla více než polovině zúčastněným.  Za čtyři dny jsme odtrénovali (odedřeli) 12 tréninkových jednotek, tzn. 19 plných hodin.  To je pro většinu našich měsíční příprava. Z Moravskoslezského kraje bylo vybráno jen 7 borců, z toho 5 našich.

V nejbližší době nás čeká reprezentace na Mistrovství republiky krajů a Mistrovství republiky juniorů.