Judo

Zpět na předchozí stránku

Začátek sezóny zastihl naše judisty ve výborné formě.

12. března 2016, 20.19

Mistrovství Euroregionu Beskydy se tradičně uskutečnilo v Dobré. Soutěže se zúčastnil rekordní počet soutěžících. Přes tři stovky chlapců a děvčat v žákovských kategoriích bojovalo o titul mistra Euroregionu. Zahájení byli přítomni vzácní hosté, Náměstek primátora Frýdku – Místku, Pavel Machala a předseda Regionu Beskydy Karel Deutscher. Soutěž slavnostně zahájil Starosta Dobré ing. Jičí Carbol. Za přítomnosti televizních kamer se předvedli nejmladší benjamínci i mistři Česka , Polska a Slovenska. V konečném hodnocení úspěšnosti dopadlo nejlépe domácí Judo Beskydy. V Olympijském bodování zvítězili před druhými Hranicemi a třetím Slezanem Opava. Raškovičtí podpořili tým vysokou účastí a výborným výkonem. Nejlépe se dařilo medailistům: Amálie Danková (2), Eduard Franek (2), Ondřej Menšík (2), Žofie Pánková (2), Lucie Gavlová (3), Václav Klepáč (3), Tania Silvestrová (3). Na organizaci velkého turnaje se podíleli také raškoivičtí, kterým patří velké poděkování. Příští ročník se uskuteční v nové sportovní hale v Raškovicích, která poskytne kvalitní zázemí nejméně 500 sportovcům a dalším stovkám doprovodu a diváků. Bude to nový předěl v historii pořádání Mistrovství Euroregionu Beskydy.

Naši nejlepší se zúčastnili reprezentačního kempu v Kosovu a Polsku. Trénovali společně s olympioniky a výběry státních reprezentací. Karolína Kubíčková, Šimon Filipec, Luděk Kubíček, Natálie Filipcová a Onsřej Sláma měli možnost nasbírat cenné zkušenosti. Pro všechny to byla bolest a dřina. Vrátili se nadšení a motivovaní do dalšího tvrdého iréniku.

Prvního kola Českého poháru v Ostravě se zúčastnil rekordní počet našich judistů. Celkem 25 borců reprezentovalo Beskydy a také Raškovice v náročné mezinárodní soutěži. Pro všechny zúčastněné nejen fyzicky, ale i psychicky obrovsky náročná soutěž. Udržet pozornost, koncentrovat se na svá utkání až do večerních hodin. Někteří naši poprvé zažili turnaj na tak vysoké úrovni. Střední váhové kategorie byly plně obsazeny počtem 50 závodníků ve váze. Bodují jen ti nejlepší.  Všichni měli tvrdé boje, nikdo se nevzdal, zúčastnění měli šanci nominovat se na MČR. V jednotlivých věkových a váhových kategoriích jsme vybojovali 9 medailových umístění a další bodovaná místa pro nominaci na mistrovství republiky. Stříbro ve své kategorii vybojovala Barbora Kalenská, bronz Adéla Deméterová, Karolína Kubíčková, Tomáš Vontor, Vendula Mecová, Iveta Kočí, Daniel Šimek, Simona Gregušová a Vít Jerglík. Výborný výkon předvedli především naši junioři Jerglík a Janulek, kteří si tak řekli o start na mistrovství republiky juniorů.

Víkend, na který dlouho nezapomeneme.

Mistrovství republiky juniorů se uskutečnilo v Hranicích za účasti republikové elity. Naši se zapsali do historických tabulek mimořádným úspěchem, který nemá v historii klubu obdoby. Šest zástupců Judo Beskydy vybojovalo 4 medailová umístění. Dva naši zkušení junioři Lukáš Janulek -73 kg a Vítek Jerglík -90 kg byli dobře připraveni. Lukáš v úvodním utkání nestačil na pozdějšího Mistra Černého, v opravných bojích bodoval, ale své vítězství nedokázal udržet do konce. I Lukášův druhý soupeř bral medaili. Vítka Jerglíka před republikou přepadla angína. Přesto náš zkušený bojovník dokázal 2x bodovat na Ipon a získal hodnotný bronz. Poprvé v historii se můžeme pochlubit tak významným úspěchem v kategorii juniorů. Nebylo co ztratit a proto jsme se rozhodli vyslat na turnaj i naše dorostenky. Natálka Filipcová 52 kg. předvedla dokonalé boje, porazila starší a zkušenější soupeřky, ve finále nestačila na juniorskou 1. a získala hodnotné druhé místo. Ve stejné kategorii překvapila Nikola Šimková, která se rozhodla snížit svoji hmotnost a shodila 4 kg. I Nikča se předvedla dokonale a vybojovala bronz. Další medailistkou se stala Karolína Kubíčková 57 kg. Kája dokázala porazit starší a zkušenější soupeřky. V semifinále, v téměř vyhraném utkání udělala Karolína krok za soupeřkou a tato chyba jí připravila o boj o zlato. V boji o třetí místo porazila soupeřku s hnědým páskem o 5 let starší a brala bronz. Téměř 20 let bojujeme a nikdy předtím jsme z juniorského mistrovství nedokázali přivézt více než 1 medaili (Nikola Kesová z Dobré). Všichni udělali maximum a zaslouží si velkou pochvalu.

Výborný výkon v prvním kole dorostenecké ligy. Letošní ročník pro nás nové, ale velmi prestižní soutěže se odehrál na tatami v Ostravě na Sareze. Rozlosování, nám do jarních kvalifikačních bojů přidělilo tyto soupeře:  SKKP Brno, JC Železo Hranice, 1.JC Baník Ostrava, TJ Sokol Hradec Králové. S těmito soupeři se utkáme systémem každý s každým a to dvoukolově.  Konečné pořadí určí postupující do bojů o medaile a druhou skupinu, která bude bojovat o udržení mezi dorosteneckou elitou.

V turnaji jsme bojovali s těmito výsledky:

Judo Beskydy - TJ Sokol Hradec Králové 4:4 na pomocné body vítězíme.

Judo Beskydy - SKKP Brno 3:5 Loňské mistry se nám nepodařilo překonat, i když máme božský tým, nestačí to. Jsou vážně dobří.

Judo Beskydy - JC Železo Hranice 5:3 Po těžkých bojích vítězíme.

Judo Beskydy - 1.JC Baník Ostrava 4:4 ve velmi vyrovnaném utkání vítězíme na pomocné body.

Tímto fantastickým výkonem jsou naši borci po prvním kole na druhé příčce. Před námi je Brno, které je velmi kvalitně obsazeno a bude těžké ho překonat, na třetí příčce za námi jsou Hranice. Jako nováček soutěže jsme udělali dobrý zápis. Judisté z Beskyd mají v republice respekt.

Hledáme další talenty. Každou středu od 15,15 a pátek od 14,45 v tělocvičně základní školy.  Potřebujeme lehké a těžké váhy. Nebojte se zkusit JUDO.

DRŽTE PALCE RAŠKOVICKÝM JUDISTŮM.

Tématické zařazení:

» Sport  » Judo

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 6971x

Trenérka Prőllová, Natálie Filipcová, Vít Jerglík a Karolína Kubíčková. Medailisté z MČR juniorů.

Raškovická bojovnice "Amazona" Filipcová.